Armatür, Valf, Musluk, Tesisat Ekipmanları ve Vana Sanayicileri Derneği
Üyelik Koşulları Dijital Kütüphane

Armatür Derneği Faaliyetlerine Başladı

Armatür Valf Musluk Tesisat Ekipmanları ve Vana Sanayicileri Derneği, ilk Genel Kurulunu 10 Ocak 2019’da Beylikdüzü Skyport Residence Dernek Merkez Ofisi’nde gerçekleştirdi. Genel Kurul sonrası Yönetim Kurulu belirlendi ve Armatür Valf Musluk Tesisat Ekipmanları ve Vana Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olarak Gökhan Turhan seçildi.

Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Turhan dergimize yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Sektörümüzün ilk derneği olan Armatür Derneği, ‘arması Türkiye’de üretilen ürünler’ demek. Ancak yalnızca armatür değil, içinden akışkan geçen valf, musluk, tesisat ekipmanları ve vanalar gibi ürünler de derneğimizi ilgilendiriyor. Derneğimizi esasen çok uzun yıllar önce kurmayı hayal ediyorduk ancak bazı sebeplerden dolayı kuruluşumuz biraz gecikti. Derneğimiz üyeleri, ikinci ve üçüncü nesil sanayiciler, sektörümüzün güçlü ve köklü kuruluşları. Şu an 28 üyemiz bulunuyor, bu sayıyı artıracağız ve sektörümüzün çoğunluğunu temsil etmek için çalışacağız. Derneğimizin ana amacı; sektörümüzün tüm sorunlarını tek çatı altında çözmeye çalışmak, hem sektörümüze hem ihracata katkı sağlamak. Sektörümüz gerek üretim gerek ihracat anlamında güçlü bir sektör, ancak bugüne kadar bizi temsil eden bir sektör derneğimiz yoktu. İstanbul Sanayi Odası’nda ben mecliste sektörümüzü temsil ediyorum ancak ticaret odaları, ihracatçılar birlikleri gibi STK’larda sektörümüzün bir derneği olmaması bizim bir eksikliğimizdi. Şimdi ise sektörümüzü, derneğimizin çatısı altında temsil edeceğiz ve sektör olarak ortak karar alabileceğiz. Sektörümüz için bir çözüm platformu gibi çalışacağız. Aynı masada oturup, sorunlarımızı dile getirip, sektörümüz için çözüm sağlayacağız.”

“Sektörümüzün en önemli sorunlarından ve çalışılması gereken konulardan biri, sertifikalar ve standartlar”

Armatür Derneği’nin haksız rekabetin önlenmesi, piyasa gözetimi ve denetimi ile ilgili gelecekte çalışmalarının olacağını söyleyen Turhan, “Yakın zamanda yuvarlak masa komiteleri oluşturduk ve komite liderlerini belirledik. Örneğin, sektörümüzün en önemli sorunlarından ve çalışılması gereken konulardan biri; sertifikalar ve standartlar. Bu konuyu, komite liderlerimiz, Fevzeddin Kaya ve Adem Tekneci önderliğinde ele alacağız. İhracat ve Destekler Komitesini oluşturduk, Liderleri Erman Ayvaz ve Celal Günay olacak. Bir diğer önemli komitemiz, Piyasa Gözetimi ve Denetimi, Haksız Rekabetin Önlenmesi Komitesi. Bu komitenin liderlik görevini de ben yürüteceğim. Vergilendirme ve Tevkifat Komitesi liderliğini, Adem Meydancı, Hakan Şahin ve Ayhan Şensoy, Eğitim komitemizin liderliğini ise Mehmet Nalbantoğlu yürütecek. Sektörümüzle ilgili STK’lar çok faydalı eğitimler düzenliyor. Biz de Armatür Derneği olarak bu kuruluşlarla işbirliği yapıp sektörümüze özel eğitimlerin düzenlenmesi konusunda çalışmalarımıza başlayacağız. Değerli sanayicilerimizin çalışmaları ile kurulan derneğimizin, gelecekte eğitimli genç ekiplerle birlikte gelişmesini sürdüreceğine inanıyorum” dedi.

This will close in 60 seconds