Armatür, Valf, Musluk, Tesisat Ekipmanları ve Vana Sanayicileri Derneği
Üyelik Koşulları Dijital Kütüphane

ARMATÜR Derneği’nin de Komisyon Üyeleri arasında yer aldığı, Türkiye 1. Su Şurası’nın Açılış Toplantısı, 4 Ekim 2021 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi

ARMATÜR Derneği’nin de Komisyon Üyeleri arasında yer aldığı, 29 Mart 2021 tarihinden bu yana Su Verimliliği Çalışma Grubu çalışmalarına aktif olarak katılım ve katkı sağladığı Türkiye 1. Su Şurası’nın Açılış Toplantısı, 4 Ekim 2021 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Çankaya, Meyra Palace Otel’de gerçekleştirilen ve açılış konuşmalarının T.C. Tarım ve Orman Bakanı Sayın Ekrem PAKDEMİRLİ, Bakan Yardımcısı Sayın Akif ÖZKALDI, Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Başkanı Şükrü KARATEPE ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Sayın Yunus KILIÇ tarafından yapıldığı etkinliğe; sektörü temsilen, ARMATÜR Derneği Su Şurası Temsilcisi Yusuf KAYA ile Genel Sekreter Gamze TAŞPOLAT ALTINYAY tarafından katılım sağlandı.

Kurumsal İletişim Sorumlusu Rabia SAVAŞ da ARMATÜR Derneği tarafından kurulan stantta yer alarak, toplantıya Türkiye’nin dört bir yanından katılan değerli kamu yetkilileri, sivil toplum paydaşları, akademisyen ve firma temsilcileri ile buluşarak kendilerine üyeler ve dernek faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

ARMATÜR Derneği bu etkinlikteki standına, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Ekrem PAKDEMİRLİ, Bakan Yardımcımız Sayın Akif ÖZKALDI ve kıymetli Genel Müdürlerimiz tarafından yapılan ziyaret ile de onurlandırıldı.

Türkiye 1.Su Şurası, 6-8 Ekim 2021 tarihleri arasında Komisyon Üyeleri tarafından katılım sağlanacak çevrimiçi toplantılar ile devam edecek ve 29 Mart 2021 tarihinden bu yana sürdürülen çalışmalarının çıktıları değerlendirilerek bir sonuç raporuna dönüştürülecek.

Sonuç Raporu’nun, Ekim ayının son haftasında Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’ın katılımıyla düzenlenecek bir programla kamuoyuna duyurulması planlanıyor.

Bu doğrultuda bir Eylem Planı da hazırlanacak ve ayrıca Şura kapsamında yeniden gözden geçirilme sürecinde bulunan Su Kanunu da tamamlanarak TBMM’ye sunulacak.

This will close in 60 seconds