Armatür, Valf, Musluk, Tesisat Ekipmanları ve Vana Sanayicileri Derneği
Üyelik Koşulları Dijital Kütüphane

İtalya & İspanya Sanal Ticaret Heyeti ve B2B Görüşmeleri

Değerli Sektör Temsilcilerimiz,

ARMATÜR Derneği olarak, özellikle Avrupa’daki firmaların tedariklerini Asya ülkelerinden yakın coğrafyaya kaydırmaya başladıkları bu dönemde Avrupa pazarına yönelik bir etkinliğin hem sektörümüz hem de katılımcı firmalarımız için olumlu geçeceğini değerlendirmekteyiz.

Bununla birlikte, pandemi sürecinin halen devam ettiği göz önünde bulundurularak, bu etkinliğin online bir platform üzerinden gerçekleştirmesi daha uygun görülmüş olup; belki ileriki bir tarihte fiziki heyet organizasyonu ile pekiştirilmesi öngörülebilecektir.

Bu kapsamda, İstanbul Sanayi Odası (İSO) organizasyonu ve ARMATÜR Derneği desteği ile, 16 – 19 Kasım 2021 tarihleri arasında Armatür, Valf, Musluk, Tesisat Ekipmanları ve Vana Sanayi sektörlerine yönelik İtalya ve İspanya Sanal Ticaret Heyeti düzenlenmesi planlanmakta olup; katılım kontenjanı sınırlıdır.

İtalya & İspanya Sanal Ticaret Heyeti ve B2B Görüşmeleri’ne katılım için firma başı toplam maliyet 2.800 Dolar olarak hesaplanmış olup, T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından 2573 sayılı Pazar Girişte Dijital Faaliyetlerin Desteklenmesi Tebliği uyarınca sağlanan ve İSO tarafından prefinansman olarak uygulanan %50 destek sonrasında net firma katılım maliyeti 1.400 Dolar olarak belirlenmiştir.

 

Heyet Kapsamında Sunulacak Hizmetler ve Önemli Notlar:

  • Türk katılımcı listesi kesinleştikten sonra etkinliğin tanıtımı için Türk firmalarının tüm bilgilerini içeren bir portal oluşturulacak, ayrıca basılı kataloglar hazırlanacaktır.
  • Bunu takiben, potansiyel yabancı alıcılar ile firma eşleştirme çalışması gerçekleştirilecek ve hedef pazarlarda faaliyet gösteren armatür, tesisat ve bağlantı parçaları toptancıları ile yapı marketler, ilgili ürünleri ara mamul olarak kullanan üreticiler e-posta, telefon ve sosyal medya aracılığı ile görüşmelere davet edilerek etkinliğe katılımları sağlanacaktır.
  • Katılımcı firmaların İstanbul ve çevresinde yerleşik olanları bizzat ilgili danışmanlık firması tarafından yerlerinde ziyaret edilecek ve detaylı analizleri gerçekleştirilerek firma sunum dosyaları oluşturulacaktır.Bu dosyalar etkinliğe kayıt yaptıran yabancı alıcılara kargo/kurye ile gönderilecek ve gerek sektörün gerekse katılımcı firmaların fiziki tanıtımı sağlanmış olacaktır.
  • Heyet kapsamında her bir Türk firması için, İtalya ve İspanya’da en az 6 online ikili iş görüşmesi gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.
  • İkili iş görüşmeleri için toplantı dili İngilizce olacak, ihtiyaç halinde İspanyolca/İtalyanca tercüme hizmeti verilecektir.
  • İkili iş görüşmelerinin koordinasyonu danışmanlık firması tarafından yürütülecek ve toplantılar kendileri tarafından başlatıldıktan sonra tüm taraflar hazır olduğunda yetki, katılımcı firmalara devredilecektir.

Başvuru ve Ödeme Koşulları:

  • Katılım Ücreti: 1.400 Dolar / Firma Başı
  • Başvurunun kesinleştirilmesi için, organizasyon kapsamındaki giderlerden oluşan 1.400 Dolar tutarındaki katılım bedelinin İstanbul Sanayi Odası (İSO) AKBANK Beyoğlu Şubesi (Şube kodu: 39), (IBAN: TR35 0004 6000 3900 1000 0250 99 / SWIFT KODU: AKBKTRIS DOLAR) hesabına yatırılması ve ödemeye dair banka dekontu ile ilgili başvuru formlarının İSO AB, Dış Ticaret ve Uluslararası Pazarlar Uzmanı Süleyman KARAKAYA’ya (skarakaya@iso.org.tr) gönderilmesi gerekmektedir.
  • Heyete katılım, aşağıdaki formların doldurulup ödeme yapılması ile kesinleşmekte olup, katılımcı tarafından iptal edildiği takdirde başvuru bedeli iade edilmeyecektir.

Firma Bilgi Talep Formu için tıklayınız: armatur-iso…docx

Başvuru Formu için tıklayınız: iso-armatur-…doc

Bu bağlamda, organizasyona katılmak isteyen sektör firmalarımızın yukarıda yer alan Firma Bilgi Talep Formu ve Başvuru Formu’nu eksiksiz doldurarak, ekleri (ürün görselleri vb.) ve ödeme dekontu ile birlikte en geç 1 Ekim 2021, Cuma günü mesai bitimine kadar İSO AB, Dış Ticaret ve Uluslararası Pazarlar Uzmanı Süleyman KARAKAYA’ya (skarakaya@iso.org.tr) ulaştırmaları gerektiğini bilgilerinize sunarız.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,